KONST / Litografier / Färglitografi 8952361
nr 895 2361
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), Stämpelsignerad, bladets mått: 55x70, (oramad)
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
300 kr
måndag 19 maj 2014
kl 20:02:30
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås